Lista aktualności Lista aktualności

Działania Straży Pożarnej w lasach orneckich.

Wozy bojowe Straży Pożarnej z połowy województwa Warmińsko-Mazurskiego brały udział w akcji na terenie Nadleśnictwa Orneta.

12 kwietnia 2019 r., wielu mieszkańców Ornety i okolic, obserwowało jadące w kierunku lasu nad Jeziorem Taftowskim wozy bojowe Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, na szczęście daremnie wypatrywali kłębów dymu nad lasem. W tym dniu odbywały się ćwiczenia gaszenia pożaru lasu, których głównym celem było doskonalenie umiejętności w dostarczaniu wody na duże odległości - ponad kilometra.

W ćwiczenia organizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie zaangażowało się kilkanaście zastępów straży pożarnej, w tym jednostki powiatowe PSP z Biskupca, Lidzbarka Warmińskiego, Braniewa, Bartoszyc, Ostródy, Elbląga i Pasłęka oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Ornety, Mingajn, Henrykowa i Bażyn. Łącznie w ćwiczeniach udział brało ponad sześćdziesięciu strażaków.

Na zakończenie wyczerpujących ćwiczeń strażacy podziękowali leśnikom z Nadleśnictwa Orneta za dobre przygotowanie terenu i pomoc w trakcie ćwiczeń.

 

Tekst: Marcin Żurkowski,

Zdjęcia: KW PSP Olsztyn i Zdzisław Bagiński

 

Życzymy strażakom, aby swoje wysokie umiejętności potwierdzali wyłącznie w trakcie ćwiczeń.