Lista aktualności Lista aktualności

Festiwal Kolorów i Smaków w Ornecie.

Przy Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbył się organizowany przez młodzież realizującą projekt „Grupa do zadań specjalnych” Festiwal Kolorów i Smaków.

 W dniu 21 lipca, w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbył się organizowany przez młodzież realizującą projekt „Grupa do zadań specjalnych” Festiwal Kolorów i Smaków. Uczestnicy projektu samodzielnie zaplanowali i zorganizowali wszystkie atrakcje m.in. strzelanie konfetti, posypywanie się kolorowym proszkiem holi, wojnę na kolorowe balony z wodą a także różne zabawy i konkursy. Młodzież do współpracy zaprosiła Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przygotowały dla uczestników zabawy oraz przepyszne i kolorowe koktajle owocowo-warzywne, Nadleśnictwo Orneta z pokazowym stoiskiem przyrodniczo – edukacyjnym, Panią Dorotę Kowieską Malinowską z Centrum Fitness, która włączyła do wspólnej zabawy tanecznej uczestników festiwalu.

Stoisko Nadleśnictwa cieszyło się ogromną popularnością wśród dzieci i ich opiekunów.  Dużo radości a zarazem wiedzy przyrodniczej dostarczyły prowadzone przez nas gry pamięciowe „Memo”, leśne „koło fortuny” oraz multimedialne tablice z glosami ptaków i zwierząt.  W sobotniej imprezie uczestniczyło około 300 osób.

 

Projekt „Grupa do zadań specjalnych” realizowany w ramach programu „Równać Szanse 2017 – Regionalny Konkurs Grantowy” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Otrzymaliśmy z MDK Orneta, zmodyfikowany przez L. Kmiotek

Zdjęcia: Leon Kmiotek