Lista aktualności Lista aktualności

Pierwszy dzień wiosny, czyli lekcja przyrody w Szkole Podstawowej w Piotrowcu.

Dzieląc się z młodzieżą swoją fascynacją lasem i budzącą się, co roku do życia przyrodą, leśnicy z Nadleśnictwa Orneta uczcili Międzynarodowy Dzień Lasów i pierwszy dzień wiosny.

Międzynarodowy Dzień Lasów, który jest obchodzony 21 marca – pierwszego dnia wiosny był znakomitą okazją do przybliżenia młodzieży szkolnej, w jaki sposób przyroda leśna budzi sią po zimowym „śnie”.  Tego dnia w Szkole Podstawowej w Piotrowcu dla dzieci w klasach I-VI odbyły się zajęcia pod hasłem „Pierwsze oznaki wiosny w naszych lasach”, przeprowadzone przez Filipa Jeża leśnika z Nadleśnictwa Orneta.

W trakcie spotkania młodzi słuchacze dowiedzieli się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie na wiosnę. Prowadzący barwnie zaprezentował pierwsze zwiastuny wiosny, które można zobaczyć i usłyszeć. Opowiadał o zwierzętach, które po długim zimowym śnie wybudzają się z nadejściem wiosny, o zwierzętach leśnych przychodzących na świat wczesną wiosną, o pierwszych ptakach wracających z ciepłych krajów, o ptakach zwiastujących swoim śpiewem rychłe nadejście wiosny. Dzieci miały również okazję poznać drzewa, krzewy i rośliny runa kwitnące wczesną wiosną. Najmłodsi po zajęciach mogli przelać uzyskaną wiedzę na papier kolorując obrazki wiosennych kwiatów.

Jednocześnie wszystkim dzieciom życzymy, aby pamiętali o tym, że

Przyroda może istnieć bez człowieka, ale człowiek nie może istnieć bez przyrody.

 

 

Zdjęcia i tekst: Filip Jeż.