Lista aktualności Lista aktualności

Rozstrzygnięcie III Edycji Terenowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej

W piątkowy poranek 09.06.2017 roku przy Sali Edukacyjnej Nadleśnictwa Orneta odbyła się III Edycja terenowego konkursu wiedzy przyrodniczo-leśnej dla uczniów szkół gimnazjalnych „Mistrzowie Wiedzy Leśnej".

W konkursie udział wzięło pięć drużyn reprezentujących:

Gimnazjum w Lelkowie,

Gimnazjum w Lubominie,

Gimnazjum Nr 1 w Ornecie,

Gimnazjum Nr 2 w Ornecie

oraz zwycięzcy pierwszej i drugiej edycji konkursu Gimnazjum w Płoskini.

Tradycyjnie o godzinie 9.00  konkurs rozpoczął Nadleśniczy Nadleśnictwa Orneta Piotr Matusik, który serdecznie przywitał uczestników, opiekunów drużyn i dokonał otwarcia zmagań konkursowych, życząc wszystkim sukcesów, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Po wylosowaniu nazw drużyn i numerów startowych uczestnicy pod opieką orneckich harcerzy wyruszyli na trasę konkursu. Zgodnie z regulaminem uczestnicy odwiedzali 8 stanowisk konkursowych, na których odpowiadano na pytania związane z gospodarką leśną, rozpoznawano eksponaty: narzędzia leśne, owady, zwierzęta i ich tropy odciśnięte w mokrym piasku, rośliny. Na wszystkich stanowiskach przygotowane były również konkurencje sprawnościowe.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Ornecie uzyskując wynik 67 punktów na 80 możliwych.  Drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Płoskini, miejsce trzecie Gimnazjum w Lelkowie, na miejscu czwartym Gimnazjum w Lubominie, miejsce piąte Gimnazjum Nr 2 w Ornecie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Orneta.

Zajęte miejsca:
  1. Gimnazjum Nr 1 w Ornecie
  2. Gimnazjum w Płoskini
  3. Gimnazjum w Lelkowie
  4. Gimnazjum w Lubominie
  5. Gimnazjum Nr 2 w Ornecie

Na zakończenie konkursu Nadleśniczy Nadleśnictwa Orneta Piotr Matusik podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, wysoko również ocenił posiadaną wiedzę leśną startujących drużyn. Szczególne podziękowania zostały skierowane do orneckich harcerzy i ich komendanta Michała Ludkiewicza za pomoc w sprawną organizację konkursu oraz zaprosił na kolejną edycję konkursu „Mistrzowie Wiedzy Leśnej" w 2018 roku.

Tegoroczne zmagania rejestrowała ekipa TVP  Olsztyn.

 

 

 

Foto: Tomasz Nowak