Lista aktualności Lista aktualności

Terenowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Mistrzowie Wiedzy Leśnej”.

To już po raz szósty w Nadleśnictwie Orneta odbył się terenowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Mistrzowie Wiedzy Leśnej”.

W piątek 24 maja przy sali edukacji leśnej w Leśnictwie Bażyny odbył się terenowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Mistrzowie Wiedzy Leśnej”. W konkursie wzięło udział 6 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe  z terenu Nadleśnictwa Orneta.

W konkursie udział wzięły:

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Ornecie,                               

- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie,

- Szkoła Podstawowa w Płoskini,

- Szkoła Podstawowa w Zagajach,

- Szkoła Podstawowa w Lelkowie,

- Zespół Szkół w Lubominie,

Rozpoczynając konkurs organizatorzy przywitali gości oraz życzyli drużynom powodzenia i dobrej zabawy. Drużyny po rejestracji i wylosowaniu numerów startowych pod opieką harcerzy wyruszyły w trasę. Jak co roku dzieci miały do pokonania około 3-kilometrową trasę, na której czekało na  nie 8 stanowisk z określonymi zadaniami do wykonania. Każde ze stanowisk było tematycznie powiązane z różnymi aspektami pracy w lesie, tj: organizacja LP, praca w lesie, narzędzia i maszyny leśne, owady leśne, drzewa leśne ich owoce i nasiona, ochrona przyrody oraz  zwierzęta leśne. Oprócz pytań tematycznych na każdym ze stanowisk czekały na dzieci różnego rodzaju konkurencje sprawnościowe.

Laureatami konkursu zostali:

PIERWSZE MIEJSCE -drużyna ze Szkoły Podstawowej w Płoskini,
DRUGIE MIEJSCE -drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie,
TRZECIE MIEJSCE - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Ornecie,

Miła atmosfera, słoneczna pogoda oraz drobny poczęstunek umilały czas uczestnikom.

Podsumowując szóstą edycję konkursu Pan Leon Kmiotek pogratulował uczestnikom bardzo dobrych wyników, podziękował harcerzom za pomoc w organizacji imprezy oraz opiekunom drużyn za przygotowanie młodzieży do konkursu, a także zaprosił wszystkich na kolejną edycją konkursu w przyszłym roku.

 

 

Tekst: Elżbieta Suszyńska

Zdjęcia: Alicja Hańska