Lista aktualności Lista aktualności

V Konkurs „Mistrzowie Wiedzy Leśnej”.

Już piąty raz w Nadleśnictwie Orneta odbył się terenowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Mistrzowie Wiedzy Leśnej”.

Piątek 18 maja przy sali edukacji leśnej w Leśnictwie Bażyny odbył się terenowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Mistrzowie Wiedzy Leśnej”. W konkursie wzięło udział 8 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe oraz świetlice wiejskie z terenów Nadleśnictwa Orneta.

Były to :

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bażynach,

- Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Mjr. Henryka Sucharskiego w Ornecie,                               

- Szkoła Podstawowa nr. 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie,

- Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie,

- Szkoła Podstawowa w Płoskini,

- Szkoła Podstawowa w Mingajnach,

- Szkoła Podstawowa w Lubominie,

-Świetlica Wiejska w Wojciechowie.

Rozpoczynając konkurs Nadleśniczy życzył drużynom powodzenia i dobrej zabawy. Drużyny po rejestracji i wylosowaniu numerów startowych były prowadzone przez harcerzy, którzy służyli jako przewodnicy w lesie. Jak co roku dzieci miały do pokonania około 3-kilometrową trasę, na której czekało na  nie 8 stanowisk z określonymi zadaniami do wykonania. Każde ze stanowisk było tematycznie powiązane z różnymi aspektami pracy w lesie, tj: organizacja LP, praca w lesie, narzędzia i maszyny leśne, owady leśne, drzewa leśne ich owoce i nasiona, ochrona przyrody oraz  zwierzęta leśne. Oprócz pytań tematycznych na każdym ze stanowisk czekały na dzieci różnego rodzaju konkurencje sprawnościowe.

Pomimo zmiennej pogody dzieci z parasolami w dłoniach dzielnie pokonały wszystkie stanowiska. Ostateczna klasyfikacja drużyn przedstawia się następująco:

PIERWSZE MIEJSCE (po raz drugi w historii) zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Mjr. Henryka Sucharskiego w Ornecie,
DRUGIE MIEJSCE zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lubominie,
TRZECIE MIEJSCE zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr. 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie,
CZWARTE MIEJSCE zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie.

Podsumowując piątą edycję konkursu Nadleśniczy Piotr Matusik pogratulował uczestnikom bardzo dobrych wyników , podziękował harcerzom za pomoc w organizacji imprezy oraz opiekunom drużyn za przygotowanie młodzieży do konkursu.

 

Zapraszamy wszystkich za rok na szóstą edycję konkursu.

 

 

Tekst: Alicja Hańska

Fot: Krzysztof Lis, Jakub Iwaszko