Asset Publisher Asset Publisher

Festyn rodzinny w Olsztynie.

Nadleśnictwa Orneta brało udział w festynie rodzinnym na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.

W tym roku, 19 maja pracownicy Nadleśnictwa Orneta mieli przyjemność brać udział w festynie rodzinnym na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.

Festyn sportowo- rekreacyjny odbył się już ósmy raz, jednak tegoroczny można uznać za szczególny ze względu na jubileusz 65-lecia Ośrodka.

Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z tej okazji wykonali specjalistyczną ścieżkę sensoryczną, natomiast stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Orneta zapewniało dzieciom zabawę połączoną z nauką. Dostępne były specjalne tablice elektroniczne z odgłosami zwierząt leśnych oraz tabliczki, na których można było zapoznać się z ptakami czy grzybami, jakie można spotkać w lesie. Pracownicy Nadleśnictwa brali czynny udział w interakcji z dziećmi poprzez wspólną zabawę przy „leśnym kole fortuny”.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem i to nie tylko ze strony tych najmłodszych, także dorośli chętnie brali udział w proponowanych przez nas atrakcjach.

 

Tekst: Alicja Hańska

Foto: Jakub Iwaszko, Alicja Hańska